x
Arnica Bora Süpürge Rekor Kırıyor!
09.10.2015

Elektrik Süpürgesi Terra ile Golden Design, Elektrik Süpürgesi Tria ile Silver Design ve Akıllı ütü masası Airboard ile Iron Design ödüllerini aldı.

 

Avrupa Birliği'nin en önemli ve kapsamlı yeni tasarım yarışması kabul edilen A'Design Award yarışması sonuçları açıklandı. Türkiye'nin küçük ev aletleri markası Arnica 3 ürünü ile ödüle layık görüldü. Elektrik Süpürgesi Terra ile Golden Design, Elektrik Süpürgesi Tria ile Silver Design ve Akıllı ütü masası Airboard ile Iron Design ödüllerini aldı.

 

"The Bureau of European Design Associations - BEDA" (Avrupa Birliği Tasarım Ajansı) tarafından ilk defa 2010 yılında düzenlenen ve Avrupa'nın en yeni ve en kapsamlı tasarım yarışması olması hedeflenen A' Design Award & Competition'a bu yılda dünyanın dört bir yanından binlerce tasarım katıldı. Merkezi Brüksel'de bulunan BEDA'nın düzenlediği yarışmada Avrupa'nın tasarım gücünü kitlelere, küresel pazarlara taşımak, öncelikle gelecek için en iyi tasarımların, tasarım kavramlarının ve tasarım odaklı yeni ürünlerin ortaya çıkarılması amaçlıyor.

 

Ürünler Arnica Tasarım ekibi tarafından yaratıldı!

 

Ar-ge konusuna büyük önem veren Arnica, kuruluş yıllarından itibaren ar-ge yatırımlarını arttırarak yola devam ediyor. Uzun soluklu çalışmalar sonucu ortaya çıkan ürünlerin her detayı hem estetik hem fonksiyonel açıdan ele alınıyor.

 

Kendi tasarım ekiplerini oluşturarak uzun vadede aslında en karlı yatırımı yaptıklarını belirten Arnica Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Akın"Biz yeni ürünler tasarlarken tamamen kullanıcı ihtiyaçlarını göz önüne alarak hareket ediyoruz. Tasarımlarımızda pratiklik ve kullanım kolaylığını estetik ile birleştirerek farklılık oluşturmayı amaçlıyoruz. Kullanımı kolaylığı, fonksiyonelliği ile zaten dikkat çeken ürünlerimizin tasarım ödüllerine layık görülmesi mutluluk verici." dedi…

 

Terra ödül alıyor çünkü hem tasarımı hem fonksiyonları bütünüyle mükemmel…

 

Araştırmalara göre kullanıcılar ergonomik sebeplerden dolayı elektrikli süpürgeyi ayaklarıyla kumanda ediyorlar. Terra elektrikli süpürge, yapılan bu araştırmaların sonucundan hareketle tasarlandı. Terra'nın üzerindeki tüm butonlar büyük görünüme sahip oldukları için buton değil "pedal" izlenimi veriyor. Kullanıcı Terra üzerindeki butona ayakla basabileceğini görür görmez anlayabiliyor. Üstelik Terra butonun hangi noktasına basılırsa basılsın sorunsuz çalışıyor.

 

Terra, yüksek performansa sahip olmasına karşın oldukça sessiz. Motorun etrafındaki "salyangoz" formundaki özel yalıtımlı hava akış kanalı sayesinde emiş performansı artarken ses minimum seviyeye çekiliyor. Böylece Terra; düşük watt tüketimi-yüksek emiş gücü- minimum ses özelliklerini bir arada ve mükemmel şekilde sunarken piyasadaki rakiplerinden ayrılıyor. Hepa 13 filtresi sayesinde astım ve alerjik belirtilere neden olan ince toz partiküllerini tutarak hem havayı hem ortamı temizliyor.

 

Güçlü ve tok duruşa sahip Terra üzerindeki her detay ürünün estetik görünümüne katkı sağlıyor. Gövde üzerine yerleştirilmiş olan devir ayar ışıkları, toz torba göstergesi, hepa filtre dolum göstergesi detayları ürüne daha seçkin bir hava katıyor. Bunun yanı sıra tekerleklerde bulunan jant kapakları Terra'ya daha dinamik bir görünüm kazandırıyor.

 

Pratik çözümler sunan dik süpürge: Tria

 

Tria, üç farklı noktadan emiş yapabilen üçgen uca sahip özgün bir tasarım. Bununla birlikte bu üçgen uç yumuşak bir hareketle zorlanmadan çıkarılıyor, gövdenin içine girebilen teleskobik boru ve katlanan sap sayesinde Tria el süpürgesi görevi görüyor.

 

İstenildiğinde tek bir hareketle boru istenilen yüksekliğe ayarlanarak dik süpürge olarak kullanılabiliyor. Böylece kullanıldığı mekanda rahatlıkla 'gizlenebilen" Tria, yer işgal etmiyor. Daha pratik ve akılcı çözüm sunmak için tasarlanan Tria'da kullanılan Hepa 13 filtre; Tria'yı üstün kılan bir başka önemli nokta. Bunun yanı sıra maksimum kolaylık hedeflendiği için Tria'nın haznesi tek elle çıkarılıp takılabiliyor ve kolayca temizlenebiliyor.

 

Ütü kadar ütü masası da önemli!

 

Airboard Akıllı Ütü Masası ile ütü yapmak artık çok kolay!

 

Arnica; "profesyonel ütü masaları neden evlerde olmasın?" sorusundan hareketle; evlerde ütü yapmayı kolaylaştıran ve arzu edilen sonucun rahatlıkla alınabileceği Airboard Akıllı Ütü Masası'nı tasarladı. Ütü işleminin profesyonel ve sürekli olarak gerçekleştirildiği yerlerde çeşitli gözlemler sonucunda geliştirilen Airboard ile ütü ve zemin kurgusu birlikte yapılarak çözüm sunuluyor.

 

Geleneksel ütü masaları incelendiğinde ütü ve zemin kurgusunun sağlanmadığı ve mükemmel sonucu "kolayca" almanın hayli zor olduğu rahatlıkla görülebilir. Her ne kadar ütülerin üzerinde farklı kumaş tiplerine uygun sıcaklık veya buhar ayar düğmeleri olsa da geleneksel ütü masalarında optimum zemin ayarı sağlanamıyor. İşte Airboard'ı geleneksel ütü masalarından ayıran en temel fark da böylece ortaya çıkmış oluyor: Hava Yastığı Sistemi!

 

Hayatı gerçek anlamda kolaylaştıran bir ürün olan Airboard'ın en önemli tasarım ayrıntılarından biri olan Hava Yastığı Sistemi ile ipek gibi narin kumaşlarda ütüyü değdirmeden kırışıklıklar kolayca açılabiliyor. Bunun yanı sıra ceket gibi çok katlı giysiler geleneksel ütü masaları gibi sert zeminlerde ütülendiğinde alttaki katın izi üste çıkıyor. Bu durum ütülenmek istenen, özellikle astarı olan çok katlı kumaş veya ceketlerde daha çok izin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Sert zemin ve kumaş arasında boşluk yaratan Hava Yastığı Sistemi, kumaşı havada ütülemeyi sağlayarak optimum ütüleme imkanı sunuyor. Bununla birlikte, ütünün değdiği bazı kumaşlarda "parlama" meydana gelir. Bu tür narin kumaşlar hiçbir surette evde ütülenmez, kuru temizlemeci gibi ütüyü profesyonel anlamda yapan işletmelere götürülür. Airboard'un Hava Yastığı Sistemi, parlama yapacak kumaşları sürekli kuru temizlemeciye götürme derdinden kurtarıyor ve ütü sorununu evde çözüyor!

 

Airboard'da ikinci ve özellikle gözlük kullanmak zorunda olanları sevindirecek ikinci ayrıntı: Nem Emiş Sistemi... Bu sistem, kumaşları zemine yapıştırıp gergin tutar ve ütüleme işleminin kolayca yapılmasını sağlar. Gövdede mevcut olan fanlar sayesinde ortamdaki ekstra buhar emiliyor. Özellikle gözlük camında meydana gelen buhar Airboard'un üstün Nem Emiş Sistemi ile giderilmiş oluyor.