x

En Güzel Hediye: Zaman! Zamandan Tasarruf Etmenin Yöntemleri

En Güzel Hediye: Zaman! Zamandan Tasarruf Etmenin Yöntemleri

Acele ve telaş halindeyken ya da hiç bitmesin istediğimiz bir anın içindeyken saatin tik takları öylesine koşturur ki dakikalar saniyelermiş gibi gelir. Bunun tam tersi de mümkündür tabii... Bir an evvel bitsin istediğimiz anlar, sonu gelmemeye yemin etmişçesine oyalar durur bizi. Yani her zaman akreple yelkovan senkronize hareket etmez. Bu insanın ruh hali ve zamanın görecelik kuralıyla ilgilidir. Biz her ne kadar bunu bilsek de 1 saat 60 dakika, 1 gün 24 saattir kuralını kabul edelim. Son zamanların en büyük yakarışları günün 48 saat olmasını talep edenlerden geliyor. Öyle bir raddeye geldik ki 24 saatlik zaman dilimini yetiremez olduk. Hayatımızda ki en kıymetli olgunun zaman olduğunun farkındayız ama bir türlü zaman yönetimi yapamıyoruz. Koşturmacalarımızın bitmediğinden, kendimize vakit ayıramadığımızdan dem vurup duruyoruz. Fakat bir yanlışlık varsa suç elbette geceye, gündüze, akrebe, yelkovana yüklenemez. Kendimizi planlarken, gün içinde ki aktivitelerimizi oluştururken bir yerlerde yanlış yapıyoruz. Durup düşünelim; bir şeyleri yapmak için vaktimiz mi yok, yoksa bazı şeyleri yokuşa sürmeyi mi seviyoruz? Aslında meselenin özünde neyi, nasıl ve ne şekilde yapmamız gerektiğini doğru planlamak var. Elbette bunları yapmak için mevcut birtakım alışkanlıkları da değiştirmemiz gerekebilir. Zamandan tasarruf etmeyi başarırsak, yarın bugünden daha verimli geçecek demektir. Bir günü ''yaşanmış'' kabul edebilmenin en gerçekçi yolu budur.

Devamını okuyunuz...

Daha Mutlu, Temiz ve Sakin Bir Ev İçin Tüyolar

Daha Mutlu, Temiz ve Sakin Bir Ev İçin Tüyolar

Evimiz, hayatımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz, kendimizi dış etkenlerden tamamen soyutlayıp en rahat olduğumuz tek yer. Dolayısıyla evde geçirdiğimiz zamanın daha sakin, mutlu ve huzurlu olmasını isteriz. Bunun en temel yolu temiz bir eve sahip olmaktan geçer. Evinizin temizliğine gereken özeni göstermeniz, hayat kalitenizi doğrudan etkileyecektir. Tabii ki tek yol bu değil. Daha mutlu, temiz ve sakin bir ev için hoşunuza gidecek fikirlerimiz var.

Devamını okuyunuz...

Kendinize Daha Fazla Vakit Ayırmanın 9 Yolu

Kendinize Daha Fazla Vakit Ayırmanın 9 Yolu

Günlük hayatın koşuşturmasında kendimize zaman ayırmayı çoğu zaman ihmal ederiz. Oysa sadece kendimize zaman ayırdığımız zamanlarda enerji depolayarak sağlıklı bir birey olabiliriz. Yani iş ve okul hayatında başarılı olabilmenin püf noktası sürekli çalışmaktan değil, kendimize de zaman ayırabilmekten geçer! Eve yorgun argın gelip televizyon karşısında keyif yapmak; en rahat koltuğa geçip dergi karıştırmak ya da sosyal medyada vakit geçirmek bizi dinlendirir... Ancak eve geldiğinizde ve tam kahvenizi alıp kitap okumak istediğinizde, gözünüze evdeki dağınıklıklar ya da uçuşan tozlar takılıyorsa, ister istemez kalkıp elektrik süpürgesine yönelebilirsiniz. Bu noktada vaktinizin çoğunu temizlik yapmaya ayırmamanız ve en kısa zamanda temizliği bitirebilmeniz için işte size 9 dev temizlik tüyosu! Tavsiyelerimizi uygulayarak hem evinizi daha kolay temizleyebilir hem de kendinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Devamını okuyunuz...

Evinizi Temiz Tutmak İçin 5 Sır

Evinizi Temiz Tutmak İçin 5 Sır

Her gün işe gitmek zorunda olan biri olabilirsiniz. Ya da tüm günü evde de geçirebilirsiniz. Bu durumlardan bağımsız olarak evinizin temizliğine yardımcı olması için çalışanınız da olabilir. Her durumda evinizi temiz tutmak için bilmeniz gereken ufak tüyolar var. Çünkü temiz bir evin dağılmış ve toz içinde bir eve dönüşmesi pek zaman almıyor ne yazık ki. Buna rağmen evinizi temiz tutmak için pahalı temizlik malzemelerine, yorucu işlemlere veya her gün temizliğe gelen çalışanlara ihtiyacınız yok. Uygulayacağınız beş küçük tüyo ile her zaman temiz ve çok daha tertipli bir eve sahip olabilirsiniz.

Devamını okuyunuz...

Her Şey Onların Konforu İçin…

Her Şey Onların Konforu İçin…

Dünyanın en saf, en temiz canlıları hiç şüphe yok ki bebekler... Milyarlarca ihtimalin içinden ortaya çıkan bu küçük mucizevi yaratıklar, hayatlarımıza girdikleri andan itibaren ailenin bütün ilgisini üstlerinde topluyorlar. Bir bebeğin gelip de neşe ve huzur getirmediği bir aile ortamı görmek neredeyse imkansız. Peki aile ortamımıza bu keyifli havayı veren bebeklerimizin ve annelerimizin ortamı nasıl olmalı?

Devamını okuyunuz...

Evde Evcil Hayvan Beslemenin Eğlenceli ve Zor Yanları

Evde Evcil Hayvan Beslemenin Eğlenceli ve Zor Yanları

Kedi, köpek, kuş, balık ya da hamster... Sizinle aynı evi paylaşan, aynı zamanda evinizi alt üst eden; hayatınızı ritme sokan ama mevcut düzeninizi değiştiren sevimli bir dosta ne dersiniz? "Evde evcil hayvan beslemenin zorluklarına göğüs gerebilirim." diyorsanız; onunla doyasıya eğlenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Devamını okuyunuz...

Alerji Yapmayan Evler…

Alerji Yapmayan Evler…

Alerji, herhangi bir canlı ya da cansız varlığa gösterilen hastalık derecesindeki tepkidir. Yani gerçekten sıkıntılı bir durumdur ve bu tepkiyi elinizde olmadan verirsiniz. Ama yine de sizde alerji yapan şeyler için tedbir alırsanız bu sıkıntılı durumun önüne geçebilirsiniz. Mesela çileğe alerjiniz varsa yemezsiniz olur biter. Ya da alerjiniz olan bir çiçeği koklamazsınız. Toza alerjiniz varsa tozdan uzak durur, temiz ortamlarda bulunmaya çalışırsınız. Peki, evinize kadar giren tozlardan kurtuluş yolu nedir?

Devamını okuyunuz...

Bayram Temizliği Püf Noktaları, İşinizi Kolaylaştırmanın Yolları

Bayram Temizliği Püf Noktaları, İşinizi Kolaylaştırmanın Yolları

Bayramlar...  O kıymetli mi kıymetli, munis mi munis misafirlerin ağırlandığı, en unutulmaz en güzel anların yaşadığı zamanlar... "Ahh nerede o eski bayramlar"... Şaka şaka, şimdi size  bayram nostaljisi yapmayacağız. Tam tersine bugün hala bayramı bayram tadında yaşayacak olanların tatlı bayram telaşına ortak olacağız! Bayramda tüm eş dost bir arada olacaklar temizlik hazırlıklarına başladı bile... Evi derleyip toparlamak, misafirlerin karşısına şık ve temiz evler sunmak bayramın nimetlerinden. Kaçış yok! Ama bunu pratik hale getirmenin yolları da mevcut. Bayram temizliğini büyük bir çile olmaktan çıkaracak; fikirlerle evlerinizi bayrama hazırlayabilirsiniz. Nasıl mı, işte size püf noktaları... 

Devamını okuyunuz...

İnatçı Lekeler Korkulu Rüyanız Olmasın

İnatçı Lekeler Korkulu Rüyanız Olmasın

İnatçı Lekeler Korkulu Rüyanız Olmasın

 

Pek çoğumuz hayatımız boyunca mutlaka giysilerimizin veya eşyalarımızın üzerine bulaşan lekelerden şikayetçi olmuşuzdur. En sevdiğimiz gömleğimizin üzerine dökülen çay veya kahve damlacıkları, özenerek giydiğimiz açık renk pantolonumuzu mahvetmeye yetecek bir bardak vişne suyu veya herhangi bir kumaş eşyamıza bulaşan yağ, anında keyfimizi kaçırmaya yetecek güce sahip olabilir. Ancak keyfimizi yeniden yerine getirecek leke çıkarma yöntemleri ile bu sıkıntılı durumlardan kolaylıkla kurtulabiliriz.

Devamını okuyunuz...

Ev Temizliğinde Anne ile En Çok Kavga Edilen Konular

Ev Temizliğinde Anne ile En Çok Kavga Edilen Konular

Ev Temizliğinde Anne ile En Çok Kavga Edilen Konular

 

Ev temizliğinde anne ile en çok kavga edilen konular çok çeşitli olabiliyor. Bilindiği üzere ev temizliğinin düzenli olarak ve sık sık yapılması gerekiyor. Kışın kapı ve pencereler kapalı olduğundan evin ve evdeki eşyaların tozlanması için daha fazla zaman geçmesi gerekse de yaz ve bahar aylarında ise durum tam tersi. Zira tabiri yerindeyse her yer açık olduğundan içerisi gün aşırı tozlanıyor.

Devamını okuyunuz...
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.