x

Metabolizmayı Hızlandıran Sıcak Kış İçecekleri

Metabolizmayı Hızlandıran Sıcak Kış İçecekleri

Kış geldi, havalar soğudu. Soğuyan hava ve bulaşıcı hastalıklar için ideal olan kapalı ve havasız ortamlar grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara davetiye çıkarıyor. Bir yandan hasta olmamak için bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye, doğru ve güçlü besinler almaya dikkat ederken öte yandan iyice yavaşlayan metabolizmamızı hızlandırarak vücut ısımızı artırmamız ve kilo almamaya çalışmamız gerekiyor. Metabolizmayı hızlandırarak vücut ısısını yükselten ve üstelik bu sayede yağ yakmayı sağlayan birbirinden etkili 3 sıcak kış içeceği tarifini sizler için bir araya getirdik. Tariflere geçmeden önce metabolizmayı hızlandırarak sağlıklı yağ yakımında oldukça etkili olan ve faydaları saymakla bitmeyen bitkilere de şöyle bir göz atalım.

Devamını okuyunuz...

Veganların Bilmesi Gereken Pratik Yemek Tarifleri

Veganların Bilmesi Gereken Pratik Yemek Tarifleri

Günlük hayat temposunda çalışan ve aynı zamanda sağlıklı beslenen bir birey olmak oldukça zor. Hele ki vegansanız, salata yemekten fena halde sıkılmış olabilirsiniz. Malum, pratik yemek denince akla ilk gelen dondurulmuş nuggetlar, şnitzeller ve hamburgerler veganlar için bir anlam ifade etmiyor. Ancak üzülmeyin! Pratik yemek tarifleri elbette ki bunlarla sınırlı değil. Veganların beslenme stiline uygun iştah açıcı ve pratik yemek tarifleri işte burada!

Devamını okuyunuz...

Mevsim Geçişlerinde Hastalıktan Korunmanın Yolları

Mevsim Geçişlerinde Hastalıktan Korunmanın Yolları

Yeni bir mevsime başlarken grip, nezle, baş ağrısı, halsizlik ve alerji gibi hastalıklarla karşı karşıya kalma olasılığınız oldukça yüksektir. Bu durumun sadece sizin başınıza geldiğini düşünüyor olabilirsiniz. Endişe etmenize hiç gerek yok. Hemen hemen herkes mevsim geçişlerinde bu hastalık ya da rahatsızlıkları yaşamış ya da birkaçına mutlaka yakalanmıştır.

 

Devamını okuyunuz...

Tatlı Kriziniz Tuttuğunda, Sizi Krizden Kurtaracak En Pratik Tatlılar

Tatlı Kriziniz Tuttuğunda, Sizi Krizden Kurtaracak En Pratik Tatlılar

Tatlı krizinin geldiği o tehlikeli anlarda insanın gözü hiçbir şey görmez, adeta tatlıya susanmış halde yiyecek bir şeyler aranır. Böyle durumlarda şanslıysanız tatlı satın alacak bir yer bulabilirsiniz; ancak evdeyseniz, tatlı yapmayı bilmiyorsanız ya da üşeniyorsanız işte o zaman kara kara düşünmeye başlarsınız. Oysa bazı pratik tatlı tariflerini bilmeniz, tatlı krizlerini en iyi şekilde atlatmanızı sağlar. İşte size, tatlı krizini en hafif şekilde atlatmanızı sağlayacak en leziz en pratik tarifler... 

Devamını okuyunuz...

Sabahları Kendinizi Dinç Hissetmenizi Sağlayacak Püf Noktaları

Sabahları Kendinizi Dinç Hissetmenizi Sağlayacak Püf Noktaları

İnsanlar olarak, hayatın belirli bir rutinine ayak uydurmak zorunda kalabiliriz. Bu rutinde liste başını şüphesi okul ve iş çeker. Doya doya uyuduktan sonra işine ya da okuluna giden insan sayısı ne yazık ki çok az. Çünkü gün ışığından yararlanmak ve aydınlık zamanın tamamını verimli kullanmak adına "sabahları erken kalkma" adı verilen bir kuralımız var. Sadece iş ve okul değil, sosyal yaşamda yapılabilecek aktivitelerin büyük çoğunluğuna sabahın erken saatlerinde başlamak gerekir.

 
Devamını okuyunuz...

Mutfak Tasarımında Renklerin Gücü

Mutfak Tasarımında Renklerin Gücü

Evdeki en stratejik konum mutfaklara aittir! Anne-kız sohbetleri, komşularla sabah kahveleri, aile buluşmaları, kimi zaman tatlı telaşlar, bazen de buzdolabı önündeki tatlı kaçamaklar. Ailemiz için böylesine önemli bir konuma sahip olan mutfağımızda, işlevsellik ve konforla birlikte, samimiyeti de koruyacak tasarım fikirlerini uygulayabiliriz. Bu fikirler için birbirinden farklı ve çarpıcı renk alternatiflerini kullanarak mutfakları vazgeçilmez kılmamız da mümkün!

Devamını okuyunuz...

Kahvenizi Nasıl Alırsınız?

Kahvenizi Nasıl Alırsınız?

Kahve; kendine özgü hayranları ve tiryakileri bulunan, binlerce çeşidi ve yapılış stiline sahip başlı başına bir kültür... Osmanlı döneminde topraklarımıza ayak basan kahve, hayatlarımızda önemli bir yer tutuyor. Günü kahveyle açıp kahveyle kapatan insan sayısının fazla olması, damak tadımızın kaliteli ve beklentilerimizin yüksek olmasını beraberinde getiriyor. Yoğun iş temposunda verdiğimiz molalarda, tatlı sohbetlerimizin arasında, ders çalışırken zinde kalmak için tükettiğimiz kahve son zamanlarda hiç olmadığı kadar popülerleşti. Birbiri ardına açılan kahve dükkanlarının payı bunda büyük! Araştıran, farklı tarzlar ve tatlar deneyen insanların çoğalmasının da elbette... Peki ya siz, iyi bir kahve gurusu musunuz? Yeni tatlara açıksanız  elbette bir potansiyeliniz olabilir. Ama iyi bir kahve gurusu olmak için; kahvenin tadı kadar nasıl oluştuğunu da bilmek gerekiyor.

Devamını okuyunuz...

Spor Yapanlar Nasıl Beslenmeli?

Spor Yapanlar Nasıl Beslenmeli?

Fit bir vücuda ya da gösterişli kaslara sahip olmayı kim istemez ki? Kendimiz de dahil olmak üzere birçok kişinin yolu spor salonlarından mutlaka geçmiştir. Bazen bu, bir ya da birkaç aylık geçici bir hevesle kalmıştır, bazen ise uzun yıllar boyunca sporla iç içe geçen bir hayat olmuştur. Birçok spor salonunda duvarda yazdığı gibi 'No pain no gain' (Acı yoksa kazanç da yok) sloganından hareketle disiplinli çalışmanın ödülü her zaman fazlasıyla alınmıştır. Peki hedefe ulaşmak için haftalık düzenli olarak spor salonuna gitmek yeterli mi? Kesinlikle değil. Çevrenizde muhakkak "Programıma sadığım ama hiç hacim kazanamadım" gibi hayıflanmalar duymuşsunuzdur. Bu durum özellikle spora başlanan ilk dönemde motivasyon konusunda da büyük bir kayba yol açabiliyor. Çözümü ise belli: Doğru beslenme, düzenli uyku ve sabır.

Devamını okuyunuz...

Bayram Sabahı Kahvaltı Heyecanı

Bayram Sabahı Kahvaltı Heyecanı

Bayram sabahları ayrı bir heyecan olur evlerde, kah büyükanne ve büyükbabaların evinde toplanır aile; kah büyükler çocukları tarafından kahvaltıya davet edilir. Her nerede olursanız olun, geleneksel bayram kahvaltılarında bir masada buluşup ekmeği bölüşmek, aynı demlikte demlenmiş çayı içmek, aynı zeytinyağına ekmeği banmak; paha biçilemez bir mutluluktur. Kahvaltı her daim kimilerine göre zaten günün en keyifli anlarını oluşturur. İşte bu anlar için Cemal Süreya şöyle der: 

Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı!

Büyük üstâda katılmamak imkansız... Kahvaltı yeni bir güne yeni bir başlangıçtır, umuttur, o nedenle yeri diğer öğünlerden farklıdır... Bayram sabahlarındaki kahvaltı ise yeni umutlara, manevi değerlerin eklendiği, geleceğe aile ile birlikte kenetlenmek demek... Peki bu muhteşem günü, kusursuz bir kahvaltı masası ile taçlandırmaya ne dersiniz? Mükellef bayram sofraları için ipuçlarına gelin birlikte göz atalım...

Devamını okuyunuz...

En Lezzetli Bayram Tatlıları

En Lezzetli Bayram Tatlıları

Kurban bayramına sayılı günler kaldı. Aynı sofrada bir araya gelmek, geride kalan anıları hatırlayıp özlemek biraz da geçen günlere içlenmek sonra da annemizin el emeği göz nuru binbir emekle yaptığı bayram tatlılarını yemek bayramın en güzel yanı olsa gerek.

Devamını okuyunuz...
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.