x

Kendinize Daha Fazla Vakit Ayırmanın 9 Yolu

Kendinize Daha Fazla Vakit Ayırmanın 9 Yolu

Günlük hayatın koşuşturmasında kendimize zaman ayırmayı çoğu zaman ihmal ederiz. Oysa sadece kendimize zaman ayırdığımız zamanlarda enerji depolayarak sağlıklı bir birey olabiliriz. Yani iş ve okul hayatında başarılı olabilmenin püf noktası sürekli çalışmaktan değil, kendimize de zaman ayırabilmekten geçer! Eve yorgun argın gelip televizyon karşısında keyif yapmak; en rahat koltuğa geçip dergi karıştırmak ya da sosyal medyada vakit geçirmek bizi dinlendirir... Ancak eve geldiğinizde ve tam kahvenizi alıp kitap okumak istediğinizde, gözünüze evdeki dağınıklıklar ya da uçuşan tozlar takılıyorsa, ister istemez kalkıp elektrik süpürgesine yönelebilirsiniz. Bu noktada vaktinizin çoğunu temizlik yapmaya ayırmamanız ve en kısa zamanda temizliği bitirebilmeniz için işte size 9 dev temizlik tüyosu! Tavsiyelerimizi uygulayarak hem evinizi daha kolay temizleyebilir hem de kendinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Devamını okuyunuz...

Evinizi Temiz Tutmak İçin 5 Sır

Evinizi Temiz Tutmak İçin 5 Sır

Her gün işe gitmek zorunda olan biri olabilirsiniz. Ya da tüm günü evde de geçirebilirsiniz. Bu durumlardan bağımsız olarak evinizin temizliğine yardımcı olması için çalışanınız da olabilir. Her durumda evinizi temiz tutmak için bilmeniz gereken ufak tüyolar var. Çünkü temiz bir evin dağılmış ve toz içinde bir eve dönüşmesi pek zaman almıyor ne yazık ki. Buna rağmen evinizi temiz tutmak için pahalı temizlik malzemelerine, yorucu işlemlere veya her gün temizliğe gelen çalışanlara ihtiyacınız yok. Uygulayacağınız beş küçük tüyo ile her zaman temiz ve çok daha tertipli bir eve sahip olabilirsiniz.

Devamını okuyunuz...

Evde Saç Bakımı Yapmak için 7 Tüyo

Evde Saç Bakımı Yapmak için 7 Tüyo

Sağlıklı, hacimli ve parlak gözüken saçlar, tüm kadınların en büyük hayali! Ancak bu göz alıcı saçlara kavuşmak, bakımlı ve güzel görünmek hiç de sanıldığı kadar kolay bir iş değil! Sabretmek, emek vermek ve en önemlisi de bakım yaparken birtakım püf noktalara dikkat etmek işin en önemli ayrıntılarını oluşturuyor. İşte evde saç bakımı yaparken göz önünde bulundurabileceğiniz altın değerinde 7 bakım önerisi…

Devamını okuyunuz...

Kış Aylarında Cilt Nemini Koruma Ve Doğal Nemlendirme Yöntemleri

Kış Aylarında Cilt Nemini Koruma Ve Doğal Nemlendirme Yöntemleri

Yaz aylarının kavurucu sıcaklarının geride kaldığı şu günlerde mevsim geçişlerinin de etkisi ile cildimizde nem ve kuruluk sorunları meydana gelir. Doğru nemlendirilmeyen cilt, soluk bir görünüme ve erken yaşlanma belirtilerinin artmasına sebep olur. Bunu engellemek için kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz. Ancak  kozmetik ürünlerinin içerdiği kimyasallar nedeniyle, doğal yöntemlerle hazırlanan maskeler bugün çok daha fazla tercih ediliyor. Siz de cildinizde kimyasal kullanmak istemeyenlerdenseniz, evinizde bulunan malzemelerle ve Arnica Master El Blender Seti'nin kolay takıp çıkılabilen parçaları ile maske, peeling ve nemlendirici kremlerinizi hazırlayabilirsiniz. Hem hazırlarken hem de uygularken eğleneceğiniz, günlük rutininize kolaylıkla ekleyebileceğiniz maske, peeling uygulamalarını bir bakım ritüeline de dönüştürebilir, bakım yaparken keyfinize keyif katabilirsiniz.

Devamını okuyunuz...

Her Şey Onların Konforu İçin…

Her Şey Onların Konforu İçin…

Dünyanın en saf, en temiz canlıları hiç şüphe yok ki bebekler... Milyarlarca ihtimalin içinden ortaya çıkan bu küçük mucizevi yaratıklar, hayatlarımıza girdikleri andan itibaren ailenin bütün ilgisini üstlerinde topluyorlar. Bir bebeğin gelip de neşe ve huzur getirmediği bir aile ortamı görmek neredeyse imkansız. Peki aile ortamımıza bu keyifli havayı veren bebeklerimizin ve annelerimizin ortamı nasıl olmalı?

Devamını okuyunuz...

Mevsim Geçişlerinde Hastalıktan Korunmanın Yolları

Mevsim Geçişlerinde Hastalıktan Korunmanın Yolları

Yeni bir mevsime başlarken grip, nezle, baş ağrısı, halsizlik ve alerji gibi hastalıklarla karşı karşıya kalma olasılığınız oldukça yüksektir. Bu durumun sadece sizin başınıza geldiğini düşünüyor olabilirsiniz. Endişe etmenize hiç gerek yok. Hemen hemen herkes mevsim geçişlerinde bu hastalık ya da rahatsızlıkları yaşamış ya da birkaçına mutlaka yakalanmıştır.

 

Devamını okuyunuz...

Tatlı Kriziniz Tuttuğunda, Sizi Krizden Kurtaracak En Pratik Tatlılar

Tatlı Kriziniz Tuttuğunda, Sizi Krizden Kurtaracak En Pratik Tatlılar

Tatlı krizinin geldiği o tehlikeli anlarda insanın gözü hiçbir şey görmez, adeta tatlıya susanmış halde yiyecek bir şeyler aranır. Böyle durumlarda şanslıysanız tatlı satın alacak bir yer bulabilirsiniz; ancak evdeyseniz, tatlı yapmayı bilmiyorsanız ya da üşeniyorsanız işte o zaman kara kara düşünmeye başlarsınız. Oysa bazı pratik tatlı tariflerini bilmeniz, tatlı krizlerini en iyi şekilde atlatmanızı sağlar. İşte size, tatlı krizini en hafif şekilde atlatmanızı sağlayacak en leziz en pratik tarifler... 

Devamını okuyunuz...

Sabahları Kendinizi Dinç Hissetmenizi Sağlayacak Püf Noktaları

Sabahları Kendinizi Dinç Hissetmenizi Sağlayacak Püf Noktaları

İnsanlar olarak, hayatın belirli bir rutinine ayak uydurmak zorunda kalabiliriz. Bu rutinde liste başını şüphesi okul ve iş çeker. Doya doya uyuduktan sonra işine ya da okuluna giden insan sayısı ne yazık ki çok az. Çünkü gün ışığından yararlanmak ve aydınlık zamanın tamamını verimli kullanmak adına "sabahları erken kalkma" adı verilen bir kuralımız var. Sadece iş ve okul değil, sosyal yaşamda yapılabilecek aktivitelerin büyük çoğunluğuna sabahın erken saatlerinde başlamak gerekir.

 
Devamını okuyunuz...

Yağmurlu Havalarda Evde Yapılacak Aktiviteler

Yağmurlu Havalarda Evde Yapılacak Aktiviteler

Mevsimler gelip geçiyor ve siz her zaman mevsimlere ayak uydurmaya çalışıyorsunuz. Tabii ki mevsimler size ayak uydurmaz; gelirler, üşütürler, ısıtırlar ve giderler. Siz ise bir kaç aylık da olsa yeni düzenler kurmak durumunda kalırsınız. Mesela ilk iş mevsime uygun kıyafetler almak değil mi? Gardırobunuzun derinliklerine şöyle bir göz atın, hâlâ giyilebilecek durumda olan kıyafetleriniz vardır mutlaka. Kıyafet işi kolay da bu işin bir de dışarısı var. Yazın kavurucu sıcağında çıkmak nasıl zor oluyorsa kışın dondurucu soğuğunda da öyle zor oluyor. Hava güllük gülistanlık olduğunda gezip eğlenmek için yapılacak aktivite seçeneği çok. Peki ya bardaktan boşalırcasına yağmur yağdığında?

Devamını okuyunuz...

Sonbaharda Hafta Sonlarınızı Değerlendireceğiniz 5 Kaçış Rotası

Sonbaharda Hafta Sonlarınızı Değerlendireceğiniz 5 Kaçış Rotası

Yaz bitti, havalar soğumaya başladı. Sonbaharın gelişiyle deniz, kum ve güneşin bıraktığı anılar artık geride kaldı. Kimisi sıcakları şimdiden özlerken kimisi de soğukların gelmesinden oldukça memnun. Mevsimler arasında hep farklı bir yeri olan sonbaharda gezmenin tadı ise bir başka. Yaprakların bir bir düştüğü, havanın gri, yerlerin turuncu olduğu bu dönemde gidilecek birçok yer mevcut. İstanbul’dan bir hafta sonu kaçamağı ile gideceğiniz 5 yakın lokasyonu sizin için inceledik.

Devamını okuyunuz...
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.