x

Yağmurlu Havalarda Evde Yapılacak Aktiviteler

Yağmurlu Havalarda Evde Yapılacak Aktiviteler

Mevsimler gelip geçiyor ve siz her zaman mevsimlere ayak uydurmaya çalışıyorsunuz. Tabii ki mevsimler size ayak uydurmaz; gelirler, üşütürler, ısıtırlar ve giderler. Siz ise bir kaç aylık da olsa yeni düzenler kurmak durumunda kalırsınız. Mesela ilk iş mevsime uygun kıyafetler almak değil mi? Gardırobunuzun derinliklerine şöyle bir göz atın, hâlâ giyilebilecek durumda olan kıyafetleriniz vardır mutlaka. Kıyafet işi kolay da bu işin bir de dışarısı var. Yazın kavurucu sıcağında çıkmak nasıl zor oluyorsa kışın dondurucu soğuğunda da öyle zor oluyor. Hava güllük gülistanlık olduğunda gezip eğlenmek için yapılacak aktivite seçeneği çok. Peki ya bardaktan boşalırcasına yağmur yağdığında?

Devamını okuyunuz...

Sonbaharda Hafta Sonlarınızı Değerlendireceğiniz 5 Kaçış Rotası

Sonbaharda Hafta Sonlarınızı Değerlendireceğiniz 5 Kaçış Rotası

Yaz bitti, havalar soğumaya başladı. Sonbaharın gelişiyle deniz, kum ve güneşin bıraktığı anılar artık geride kaldı. Kimisi sıcakları şimdiden özlerken kimisi de soğukların gelmesinden oldukça memnun. Mevsimler arasında hep farklı bir yeri olan sonbaharda gezmenin tadı ise bir başka. Yaprakların bir bir düştüğü, havanın gri, yerlerin turuncu olduğu bu dönemde gidilecek birçok yer mevcut. İstanbul’dan bir hafta sonu kaçamağı ile gideceğiniz 5 yakın lokasyonu sizin için inceledik.

Devamını okuyunuz...

Seyahat Ederken Yanınızda Bulunması Gerekenler

Seyahat Ederken Yanınızda Bulunması Gerekenler

Seyahate çıkmadan önce zahmetli bir valiz hazırlama sürecini atlatmamız gerekir. Kısıtlı bir alana sahip olan bavulumuza mümkün olan en fazla sayıda eşyayı sığdırmaya uğraşırız. Bu durum valizin hazırlanmasının saatler almasına, bazen en temel eşyalarımızı unutmamıza, ya da taşımakta zorlanacağımız bir bavul ağırlığıyla baş etmeye çalışmamıza neden olur. Oysa seyahat için gereken azami sayıda eşya belirlenip bu doğrultuda valiz hazırlanırsa gözümüzde büyüyen süreç kolayca atlatılabilir.

Devamını okuyunuz...

Mutfak Tasarımında Renklerin Gücü

Mutfak Tasarımında Renklerin Gücü

Evdeki en stratejik konum mutfaklara aittir! Anne-kız sohbetleri, komşularla sabah kahveleri, aile buluşmaları, kimi zaman tatlı telaşlar, bazen de buzdolabı önündeki tatlı kaçamaklar. Ailemiz için böylesine önemli bir konuma sahip olan mutfağımızda, işlevsellik ve konforla birlikte, samimiyeti de koruyacak tasarım fikirlerini uygulayabiliriz. Bu fikirler için birbirinden farklı ve çarpıcı renk alternatiflerini kullanarak mutfakları vazgeçilmez kılmamız da mümkün!

Devamını okuyunuz...

Kahvenizi Nasıl Alırsınız?

Kahvenizi Nasıl Alırsınız?

Kahve; kendine özgü hayranları ve tiryakileri bulunan, binlerce çeşidi ve yapılış stiline sahip başlı başına bir kültür... Osmanlı döneminde topraklarımıza ayak basan kahve, hayatlarımızda önemli bir yer tutuyor. Günü kahveyle açıp kahveyle kapatan insan sayısının fazla olması, damak tadımızın kaliteli ve beklentilerimizin yüksek olmasını beraberinde getiriyor. Yoğun iş temposunda verdiğimiz molalarda, tatlı sohbetlerimizin arasında, ders çalışırken zinde kalmak için tükettiğimiz kahve son zamanlarda hiç olmadığı kadar popülerleşti. Birbiri ardına açılan kahve dükkanlarının payı bunda büyük! Araştıran, farklı tarzlar ve tatlar deneyen insanların çoğalmasının da elbette... Peki ya siz, iyi bir kahve gurusu musunuz? Yeni tatlara açıksanız  elbette bir potansiyeliniz olabilir. Ama iyi bir kahve gurusu olmak için; kahvenin tadı kadar nasıl oluştuğunu da bilmek gerekiyor.

Devamını okuyunuz...

Spor Yapanlar Nasıl Beslenmeli?

Spor Yapanlar Nasıl Beslenmeli?

Fit bir vücuda ya da gösterişli kaslara sahip olmayı kim istemez ki? Kendimiz de dahil olmak üzere birçok kişinin yolu spor salonlarından mutlaka geçmiştir. Bazen bu, bir ya da birkaç aylık geçici bir hevesle kalmıştır, bazen ise uzun yıllar boyunca sporla iç içe geçen bir hayat olmuştur. Birçok spor salonunda duvarda yazdığı gibi 'No pain no gain' (Acı yoksa kazanç da yok) sloganından hareketle disiplinli çalışmanın ödülü her zaman fazlasıyla alınmıştır. Peki hedefe ulaşmak için haftalık düzenli olarak spor salonuna gitmek yeterli mi? Kesinlikle değil. Çevrenizde muhakkak "Programıma sadığım ama hiç hacim kazanamadım" gibi hayıflanmalar duymuşsunuzdur. Bu durum özellikle spora başlanan ilk dönemde motivasyon konusunda da büyük bir kayba yol açabiliyor. Çözümü ise belli: Doğru beslenme, düzenli uyku ve sabır.

Devamını okuyunuz...

Sağlıklı Beslenenlerin Dikkat Etmesi Gereken Püf Noktaları

Sağlıklı Beslenenlerin Dikkat Etmesi Gereken Püf Noktaları

Fazla kilolar, birçoğumuzun ortak derdi! Kilo verme telaşı ise özellikle yaz ayları yaklaştığında hepimizi saran bir telaş! Şok diyetler, tek tip beslenme, bir anda vücuda yüklenen spor... Kilolardan kurtulacağız derken, maalesef hepimiz zaman zaman sağlığımıza zarar verebiliyoruz. Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için ise birkaç püf noktaya dikkat etmekte fayda var!

Devamını okuyunuz...

Kim Korkar Ütü Yapmaktan?

Kim Korkar Ütü Yapmaktan?

Ütü yapmak, her ne kadar uzun ve zahmetli gözükse de özellikle ütü gerektiren kıyafetler için olmazsa olmaz. Giysinin temiz ve şık oluşu kadar ütülü olması da göz ardı edilemeyecek bir durum. Giydiği kıyafetlerle çok stil duran birinin giydikleri ütüsüz ve oldukça kırışıksa hiç şüphesiz göze kötü gözükecektir. Peki bu durum sadece günümüzde mi yaşanıyor? Ütünün tarih sahnesine ilk çıktığı yıllar 1700’lü yıllar olarak görülüyor. İlk olarak sıcak taşlarla, daha sonra kömürlü ütüler ile kıyafetler ütüleniyor. 1882 yılına gelindiğinde ise artık elektrikli ütüler tarih sahnesinde yer alıyor. Gelişen teknoloji ile ütü yapmak bugün çok daha zahmetsiz olsa da; kıyafet ütülemek pek çoğumuz için hala oldukça zahmetli ve yorucu bir görev! Yoğun ev işlerinin üzerine bir de birikmiş ütülenecek kıyafet yığını hiç de iç açıcı değil. Tüm bunların yanında ütülenecek kıyafetlerin ütülenmemek için direnmesi de işin cabası. Fakat bir de ütü yapmaktan keyif alan insanların varlığını da göz ardı etmemek gerekiyor. Onlar için ütü yapmak son derece keyifli ve eğlenceli bir durum. Haftanın yorgunluğunu, stresini ütü yaparak attığına inananlar için dağ gibi duran kıyafetleri ütülemek; pilates ve yoga yapmak kadar dinginlik veren bir egzersiz. Peki onlar, çoğu kişinin aksine bu durumdan nasıl zevk alabiliyorlar? Aslında işin püf noktası ütü tekniklerinden geçiyor... Daha pratik bir şekilde ütü yapmak, mümkün olduğunca kısa zamanda bitirmek ve ütüyü daha eğlenceli hale getirmek için gelin püf noktalarına göz atalım...

Devamını okuyunuz...

Evde Evcil Hayvan Beslemenin Eğlenceli ve Zor Yanları

Evde Evcil Hayvan Beslemenin Eğlenceli ve Zor Yanları

Kedi, köpek, kuş, balık ya da hamster... Sizinle aynı evi paylaşan, aynı zamanda evinizi alt üst eden; hayatınızı ritme sokan ama mevcut düzeninizi değiştiren sevimli bir dosta ne dersiniz? "Evde evcil hayvan beslemenin zorluklarına göğüs gerebilirim." diyorsanız; onunla doyasıya eğlenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Devamını okuyunuz...

Alerji Yapmayan Evler…

Alerji Yapmayan Evler…

Alerji, herhangi bir canlı ya da cansız varlığa gösterilen hastalık derecesindeki tepkidir. Yani gerçekten sıkıntılı bir durumdur ve bu tepkiyi elinizde olmadan verirsiniz. Ama yine de sizde alerji yapan şeyler için tedbir alırsanız bu sıkıntılı durumun önüne geçebilirsiniz. Mesela çileğe alerjiniz varsa yemezsiniz olur biter. Ya da alerjiniz olan bir çiçeği koklamazsınız. Toza alerjiniz varsa tozdan uzak durur, temiz ortamlarda bulunmaya çalışırsınız. Peki, evinize kadar giren tozlardan kurtuluş yolu nedir?

Devamını okuyunuz...
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.